МЕЃУНАРОДЕН ДЕН НА МИГРАНТИТЕ 2018

Од Антонио Виторино, Генерален Директор на Меѓународната Организација за Миграции (ИОМ)   Миграцијата е многу значајно прашање на оваа ера. Миграција со достоинство (#WithDignity) е темата на Меѓународниот ден на мигрантите 2018 година, кој го одбележуваме денес (18 декември). Достоинството е во суштината на нашата мисија. Третманот на сите мигранти со достоинство е основното барање […]

Read More
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support