АГЕНЦИЈАТА ЗА МИГРАЦИЈА НА ОН ЗАЕДНО СО ПАРТНЕРИТЕ ВО БОРБА ПРОТИВ ДЕГРАДАЦИЈАТА НА ПЛАСТИЧНИОТ ОТПАД И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Женева – По повод Светскиот ден на животната средина (05/06), ИОМ, Агенцијата за миграции на ОН, ги здружи силите со глобалните актери кои се обидуваат да се борат против загадувањето со пластика и деградацијата на животната средина низ целиот свет.

Read More
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support