Огромните празнини во податоците ги ставаат бегалците, мигрантите и раселените деца во опасност и без пристап до основни услуги

Њујорк – Празнините во податоците кои ги опфаќаат бегалците, барателите на азил, мигрантите и внатрешно раселеното население ги загрозуваат животите и благосостојбата на милиони деца во движење, предупредија денеска пет агенции на ОН.

Read More
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support