Инвестирањето во подобри податоци за миграција би можело да вреди над 35 милијарди американски долари

Светски економски форум, Давос, Швајцарија – Дали подобрата употреба на податоци може да ја претвори човечката мобилност во капитал вреден десетици милијарди долари?

Read More

ИОМ ја промовираше MigApp на Меѓународниот ден на мигрантите

MigApp е институционална алатка на ИОМ која ја користи постојната технологија и широката употреба на мобилните телекомуникации за да испорача безбедна, објективна и лесна за употреба мобилна апликација, која служи како платформа која на едно место мигрантите можат да пристапат до тековни, сигурни и практични информации и услуги на ИОМ.

Read More
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support