Тркалезна маса на тема „Трговија со луѓе, национални трендови, појавни облици и предизвици“

По повод одбележувањето на Европскиот ден за борба против трговија со луѓе, во рамките на проектот „Зајакнување на борбата против трговија со луѓе за време на криза во земјите на Западен Балкан“[…]

Read More
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support