Глобални договори за миграции и бегалци

Скопје, 23 јуни 2017 – Меѓународната организација за миграции (ИОМ) и Високиот комесаријат за бегалци при Обединетите нации (УНХЦР) во Скопје денеска ги претставија Глобалниот договор за миграции и Глобалниот договор за бегалци.

Read More
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support