Соопштение за јавност

Во врска со информациите кои од неодамна циркулираат во јавноста во однос на реконструкцијата на “Специјалниот Завод – Демир Капија”, во сопственост на Министерството за Труд и Социјална Политика, Меѓународната Организација за Миграции би сакала да разјасни дека реконструкцијата се однесува на подружницата на “Специјалниот Завод – Демир Капија” која се наоѓа во атарот на село Ергеле.

Read More
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support