Јавен повик за компании заинтересирани за модулот – Обука на работно место

ИОМ Скопје е во процес на имплементирање на проектот „Вработување на Ромите преку развој на вештини и одржлива интеграција на пазарот на трудот, посебно на жените Ромки (PATHSKILL)“.

Read More
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support